Witaj na Forum Dyskusyjnym oficjalnej strony www.EscortShemale.pl Serdecznie Zapraszamy Do Ciekawych Dyskusji Na Naszym nowo otwartym  Forum

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PSYCHOLOGIA I FILOLOGIA SEKSU » TRANSWESTYTYZM - ARTYKUŁ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Transwestytyzm - artykuł

  
ShemalePamela
08.05.2014 19:24:30
poziom 3



Grupa: Administrator 

Shemale Pamela: Polska

Posty: 135 #1836294
Od: 2014-1-4
transwestytyzm

Bywa mylony z transseksualizmem, kojarzony z homoseksualizmem, uważany za zaburzenie preferencji seksualnych. Tymczasem transwestytyzm dotyczy przede wszystkim mężczyzn heteroseksualnych, może być jedynie elementem kinku, erotycznej gry, a nawet nie mieć żadnego związku z seksem.
Transwestyta to osoba, która czasowo upodabnia się do płci przeciwnej za pomocą stroju (makijażu, fryzury, ubioru) oraz zachowania. Najczęściej na co dzień nie wyróżnia się z otoczenia, upodobania realizuje "od święta". Na podstawie badań klinicznych ilość transwestytów ocenia się na maksymalnie 1% w męskiej populacji. Nie ma żadnych pewnych danych dotyczących zjawiska u kobiet, po części ze względu na możliwość ukrycia takich zachowań przez panie, a także dlatego, że nie miałyby one zapewne problemów z samoakceptacją i akceptacją otoczenia. Zakłada się, że transwestytyzm jako parafilia, czyli zaburzenie preferencji seksualnych, związane z uzależnieniem możliwości osiągania satysfakcji seksualnej od konkretnego zachowania, a także dyskomfort z tego powodu, dotyka jedynie heteroseksualnych mężczyzn.

Metatropizm i transetka

Ponieważ słowo "transwestytyzm" zdaje się mieć pejoratywny wydźwięk, niejednokrotnie w psychologii i seksuologii stosowane są jego synonimy: eonizm, metatropizm, mniej znane, a zarazem wydają się nie być nacechowane negatywnie. Zamienniki takie raczej nie przyjęły się w języku potocznym. W języku angielskim obowiązuje pojęcie crossdressing, stąd transwestyta to inaczej crossdresser. Takie nazewnictwo staje się popularne także w Polsce, w środowisku transwestytów. Stosują oni także inne określenia, np. tiwi, transetka.

Seks nie gra roli

Jaki cel ma przebieranie za płeć przeciwną? Może to być po prostu zabawa, maskarada, element seksualnej gry. Seksuologia dzieli transwestytyzm ze względu na to, czy służy osiągnięciu satysfakcji emocjonalnej (tzw. transwestytyzm podwójnej roli), bądź seksualnej (transwestytyzm fetyszystyczny).

O transwestytyzmie podwójnej roli mówimy wtedy, gdy przyjemność daje samo udawanie przez jakiś czas płci przeciwnej, doświadczenie innej roli. Przebieraniu nie towarzyszy satysfakcja seksualna i według Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego taka przejściowa potrzeba nie jest zaburzeniem. Transwestytyzm aseksualny pozwala osiągnąć spełnienie emocjonalne, psychiczne.

Więcej niż zabawa

Transwestytyzm fetyszystyczny (także fetyszyzm transwestycyjny) bywa już rodzajem parafilii seksualnej, jednak dopiero wtedy, gdy jedynym lub wyraźnie preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej przez mężczyznę jest przebieranie się w stroje kobiece (połączone z masturbacją lub innymi czynnościami seksualnymi). Po orgazmie transwestyta fetyszystyczny "wraca" do swojej biologicznej płci.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PSYCHOLOGIA I FILOLOGIA SEKSU » TRANSWESTYTYZM - ARTYKUŁ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


TestHub.pl - opinie, testy, oceny